Władysławowa plaża

Najważniejszą atrakcją Władysławowa jest plaża.

We Władysławowie zostało zorganizowanych 5 kąpielisk. W sezonie letnim na plażowiczów czekają liczne atrakcje: zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu sportowego, dla dzieci dmuchane konstrukcje, punkty gastronomiczne, turnieje piłki siatkowej, nożnej, wybory miss… a wieczorami i w nocy odbywają się dyskoteki i występy artystyczne.

 

Władysławowo

Przepiękne widoki, wspaniały wypoczynek i oczywiście wiele relaksu – to wakacje marzeń dla większości z nas. Takie właśnie możliwości daje nam Władysławowo. Wiele osób kochających polskie morze nie wyobraża sobie inaczej spędzenia kilku tygodni urlopu jak właśnie we Władysławowie. Urocze miasteczko faktycznie oferuje wiele możliwości wszystkim swoim gościom. Noclegi w tym mieście również nie należą do najdroższych i wiele osób również z tego powodu chętnie decyduje się właśnie na ów kurort. Władysławowo to niesamowicie wiele atrakcji dla wszystkich odwiedzających, ale to co w ów miejscowości jest najważniejsze to oczywiście nasze polskie morze. Nie da się ukryć, że to właśnie z powodu morza miejscowość ta oblegana jest każdego roku i cieszy się tak dużym uznaniem wśród naszych rodaków, którzy nie wyobrażają sobie życia bez polskiego morza, wspaniałych fal i doskonałego relaksu na słońcu. Władysławowo domki letniskowe to jeden z najwygodniejszych sposobów spędzenia tam czasu wolnego takiego jak urlop chociażby.

Nadmorskie kąpieliska

 

Nadmorskie kąpieliska – czemu warto z nich skorzystać
Władysławowo to nadmorskie miasto oferujące jedną z najszerszych ofert bezpłatnych plaż. Na terenie metropolii zlokalizowanych jest 5 kąpielisk, które spełniają najwyższe standardy jakości. Właśnie z tego powodu noclegi Władysławowo, domki Władysławowo czy apartamenty podczas każdych wakacji przeżywają prawdziwe oblężenie turystów! Podczas sezonu letniego plaże nad Bałtykiem wyposażane są w szereg dodatkowych atrakcji – są to zjeżdżalnie wodne, dmuchane zamki, boiska do piłki plażowej. Na plażach odbywa się szereg imprez plenerowych, takich jak koncerty czy turnieje sportowe. Najlepiej udać się na plażę we Władysławowie podczas pięknego, słonecznego dnia – każdy znajdzie dla siebie miejsce na szerokim i piaszczystym brzegu. Wąski pas wydm oddziela plażę od uliczek pełnych sklepów i kolorowych kramów, co jest dodatkową atrakcją turystyczną. W okresie wakacyjnym każdego dnia plaże we Władysławowie miedzy godziną 9 a 17 są strzeżone przez doświadczonych ratowników, zapewniających kąpielisku pełnię bezpieczeństwa. Zatoka Pucka jest płytka i przez to również woda jest tutaj cieplejsza, co zachęca do odpoczynku. Dodatkowym plusem jest zaplecze gastronomiczne, które znajduje się niedaleko brzegów morza – znajdziemy tutaj bary, knajpy, kawiarnie, a nawet dyskoteki. Plażowicze mogą również korzystać z bezpłatnych pryszniców i toalet. Można powiedzieć, że plaże we Władysławowie spełniają najwyższe standardy jakości i mogą śmiało konkurować z innymi większymi kurortami, w tym również z zagranicznymi

Władysławowo domki letniskowe Sokół

 

 

Rezerwacja noclegu wbrew pozorom nie jest łatwa i w tej sprawie zalecana jest ostrożność oraz zwrócenie uwagi na kilka istotnych szczegółów. Każdy z nas chciałby skorzystać z promocyjnych ofert na domki Władysławowo i noclegi Władysławowo, jednak zanim wpłacimy zaliczkę, sprawdźmy dokładnie co oferuje nam właściciel. Najważniejszą sprawą jest sprawdzenie wiarygodności oferty – w obecnych czasach możemy skorzystać z Internetu, szukając opinii o danych kwaterach, zadając pytania na forach internetowych. Dzięki temu z pewnością znajdziemy osoby, które na kwaterach już były i mogą powiedzieć o nich nieco więcej, w tym również o warunkach jakie panują w pokojach. Najlepiej jest rezerwować właśnie te kwatery, które mają korzystne opinie i z których każdego roku korzysta spora ilość turystów. Władysławowo oferuje szeroką bazę noclegową, jednak najlepiej jest wybierać oferty z korzystną lokalizacją – zwracajmy uwagę na bliskość kwater od morza oraz na to, jak daleko jest od nich do głównego deptaka miasta, czyli do ulicy Morskiej. Im mniejsza jest ta odległość, tym lepiej. Kolejną sprawą, której warto się przyjrzeć jest wyposażenie obiektu noclegowego – dziś standardem jest łazienka, coraz rzadziej korzystamy z kwater z toaletą zlokalizowaną na korytarzach. Jeśli myślimy o własnym wyżywieniu, warto wybrać kwaterę na której wyposażeniu znajdzie się aneks kuchenny z naczyniami. Jeśli liczymy na spokojne wakacje, sprawdźmy również czy nocleg nie znajduje się przy głównej ulicy, w okolicy dyskotek czy knajp – wtedy lepiej wybrać obiekt zlokalizowany w bocznych ulicach.

Kąpieliska strzeżone we Władysławowie

Organizatorem kąpielisk strzeżonych na terenie Gminy Władysławowo w 2016 roku, wzorem lat ubiegłych, zgodnie z zawartym porozumieniem jest firma ABRUKO Sp. z o.o. Przedmiotem porozumienia jest zorganizowanie i prowadzenie 15 kąpielisk strzeżonych, przystosowanych do sezonowego wykorzystania o szerokości 100 m i łącznej długości 1500 m,
Oznaczenie
numer wejścia na plażę
1
CHA
Chałupy przy ul. Bosmańskiej
22
2
W-V
Władysławowo przy ul. Starowiejskiej
3 (odcinek Władysławowo – Półwysep Helski)
3
W-I
Władysławowo przy ul. Hryniewieckiego
4
4
W-II
Władysławowo przy ul. Hryniewieckiego
6
5
W-III
Władysławowo przy ul. Brzozowej
9
6
W-IV
Władysławowo przy Al. Żeromskiego
10
7
CHŁ-I
Chłapowo przy
Al. Żeromskiego
12
8
CHŁ-II
Chłapowo przy
Al. Żeromskiego
13
9
JG-I
Jastrzębia Góra przy ul. Rozewskiej
22
10
JG-II
Jastrzębia Góra przy ul. Rozewskiej
23
11
JG-III
Jastrzębia Góra przy ul. Bałtyckiej
25
12
K-I
Karwia przy ul. Wojska Polskiego
43
13
K-II
Karwia przy ul. Wojska Polskiego
45
14
O
Ostrowo przy drodze wojewódzkiej 215
35
15
O – K
Ostrowo Kolonia przy drodze wojewódzkiej 215
32
Wszystkie kąpieliska będą czynne od 01.07. – 31.08 w godz. 9.00 – 17.00.
ABRUKO do organizacji kąpielisk korzystać będzie ze sprawnego sprzętu ratowniczego, zabezpieczy na zapleczu kąpielisk pomieszczenia na sprzęt ratunkowy, pomocniczy oraz osobisty ratowników oraz niezbędny sprzęt medyczny pierwszej pomocy oraz odpowiednio przeszkolony personel (ratownicy).
Od Chałup do Chłapowa odcinek będzie patrolować łódź motorowa, natomiast odcinek od J. Góry do Karwi – skuter wodny.
Dodatkowo w okresie od 25.06.2016 do 30.06.2016 zorganizowane zostaną dwa miejsca zwyczajowo przyjęte do kąpieli – Władysławowo wejście nr 9 i wejście nr 3 oraz w terminie od 01.09.2016 do 15.09.2016 jedno miejsce zwyczajowo przyjęte do kąpieli – Władysławowo wejście nr 9. W wymienionych okresach pełnione będą patrole z wykorzystaniem skutera lub łodzi motorowodnej na odcinku Władysławowo Port – Chłapowo oraz Władysławowo Port – Chałupy.

Wprowadzanie psów na plażę
Na terenie Gminy Władysławowo nie ma zakazu wprowadzania psów na plażę.
Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Władysławowo, do obowiązków właścicieli psów należy:
1. Sprawowanie właściwej opieki nad nimi, a w szczególności nie pozostawianie ich bez dozoru, jeżeli psy nie są należycie uwiązane lub nie znajdują się w pomieszczeniu zamkniętym, bądź na terenie ogrodzonym, w sposób uniemożliwiający samodzielne wydostanie się z niego,
2. Wyprowadzanie ich poza teren własnej posesji na smyczy lub w kagańcu, a psy rasy uznawanej za agresywną lub w inny sposób zagrażające otoczeniu, na smyczy i w kagańcu,
3. Usuwanie zanieczyszczeń przez nich pozostawionych na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych i innych terenach przeznaczonych do wspólnego użytku; obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych i niedowidzących, których przewodnikiem jest pies.
4. Zapewnienie, aby pobyt psów na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku nie był uciążliwy, nie zagrażał przebywającym tam osobom oraz nie powodował zanieczyszczenia tych miejsc.
Informujemy, że z uwagi na bardzo dużą liczbę turystów przebywających na naszym terenie w sezonie letnim sugerujemy, aby właściciele psów wybierali raczej miejsca bardziej ustronne, oddalone od dużych skupisk wczasowiczów.
WAŻNE! Jednocześnie informujemy, że na terenach kąpielisk strzeżonych – zgodnie z regulaminem kąpielisk – obowiązuje zakaz wprowadzania psów.

www.domkiletniskowe-wladyslawowo.pl

WŁADYSŁAWOWO DOMKI

Półwysep helski to jedyny w swoim rodzaju, długi na 34 km, wąski pasek piaszczystego lądu, otoczony od północy Bałtykiem, a od południa Zatoką Pucką. Czyste plaże, mikroklimat, zatrzymane w czasie rybackie miasteczka z niskimi domkami o czerwonych dachach, wąskie uliczki poobsadzane głogiem, to niepowtarzalny koloryt „Reboków”. Kto przyjechał tu jeden raz, zawsze będzie tu wracał. Półwysep Helski powstał dzięki prądom morskim, które niosły piasek wypłukiwany z dna morskiego.

Chociaż Władysławowo jest niewielką miejscowością, to jest ono bez wątpienia kurortem pisanym przez wielkie „K”. Znajduje się w nim wspaniała, będąca rajem dla turystów promenada, która prowadzi do przecudownej plaży o miękkim, złotym piasku. Władysławowo oferuje także wiele innych atrakcji, takich, jak kafejki, restauracje, smażalnie, puby – z tego właśnie słynie Władysławowo. Domki noclegowe to kolejna z przyczyn, dla których ta nadmorska mała miejscowość jest niesłychanie sławna.

Tam, gdzie kończy się Polska, zaczyna się władysławowska plaża.W granicach Władysławowa znajduje się 23km plaż, które swym urozmaiceniem – od wzmocnionych palami plaż na półwyspie do kamiennych plaż przylądka Rozewie stanowią o niepowtarzalności tych miejsc. Natomiast główne kąpieliska usytuowane są przy szerokiej plaży pokrytej drobnym, białym piaskiem bez kamieni. Latem miejsca te ożywają wraz ze wschodem słońca.

Muzeum Motyli we Władysławowie Muzeum Motyli znajduje się w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Ekspozycja udostępniona zwiedzającym zawiera zbiory motyli i owadów pochodzących z całego świata… Wieża Widokowa w Domu Rybaka Jeśli chcesz zobaczyć przepiękną panoramę półwyspu helskiego musisz odwiedzić to miejsce! Wieża widokowa znajdująca się w centrum Władysławowa… Magiczny Zawrót Głowy Najnowsza atrakcje we Władysławowie. Magiczny Zawrót Głowy to miejsce, w którym odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików.

Stosunkowo płytkie i spokojne wody Zatoki Puckiej zimą relatywnie szybko pokrywają się lodowym płaszczem. Zamarznięty akwen w mig staje się zasadniczym celem spacerów i ulubionym miejscem zabaw mieszkańców miejscowości położonych nad Zatoką Pucką, jak również odwiedzających je w tym czasie turystów. Największą atrakcją jest oczywiście lodowa tafla – swoje popisy dają tutaj nie tylko ci, którzy łyżwiarstwo mają we krwi, lecz również tacy, którzy na lodzie stawiają swoje pierwsze kroki.

WŁADYSŁAWOWO DOMKI

Władysławowo

 

 

Władysławowo słynie ze swoich wspaniałych plaż,które co roku wygrywają plebiscyt na najbezpieczniejsze w województwie. Jej głównym atutem jest płaskie zejście oraz szerokość sięgająca nawet 200-stu metrów.W okresie letnim czynnych jest kilkanaście kąpielisk strzeżonych. Władysławowo proponuje dużą ilość rozrywek, zarówno dla dorosłych jak i dzieci.Tu znajdziesz dla siebie noclegi w pensjonatach,domki letniskowe,apartamenty oraz kwatery prywatne. My również proponujemy domki nad morzem, ogrzewane w wysokim standardzie oraz apartamenty blisko plaży.

Nie istnieje uniwersalna recepta na to, w jaki sposób odszukać najlepsze miejsca noclegowe nad morzem. Pod spostrzeżenie winniśmy wziąć niezmiernie mnóstwo kwestii, choć pierwszą sprawą jest wybór lokalizacji, w której zamierzamy spędzić wakacje. Jedną z interesujących propozycji jest nie ulega wątpliwości Władysławowo. Charakteryzuje się ono sporą ilością piaszczystych plaż. Z całą pewnością nie bez powodu miasto kilkukrotnie zostało uznane za najbezpieczniejsze w całym województwie pomorskim

Będąc na wczasach we Władysławowie ,naprawdę warto zobaczyć to piękne miasto Gdańsk to jedno z najstarszych polskich miast, liczące sobie ponad tysiąc lat, leżące nad Zatoką Gdańską u ujścia rzeki Motławy i wchodzące w skład kompleksu miejskiego Trójmiasta. Jako stary gród jest jednym wielkim zbiorem zabytków, a pomijając zewnętrzne nowoczesne osiedla całe centrum miasta jest świadectwem tysiącletniej historii Polski. Pod względem liczby ludności to szóste miasto w kraju, a jednocześnie ważne centrum kulturalne, gospodarcze i polityczne oraz węzeł komunikacyjny ze względu na port morski i transport kolejowy.

Wyjazd nad morze zimą nie zagwarantuje nam długich, słonecznych dni i kąpieli w morzu. Mamy za to niepowtarzalne, zimowe krajobrazy, brak tłoku, niższe ceny i możliwość podglądnięcia codziennego życia mieszkańców nadmorskich miejscowości. Władysławowo położone jest u nasady Mierzei Helskiej, niedaleko Trójmiasta. Powstało z połączenia kilku wsi. Od dawna istniała tu Wielka Wieś, także Cetniewo, a po I wojnie światowej, gdy tereny te powróciły do Polski, tuż obok powstała osada Hallerowo

Wczasy we Władysławowie Jeżeli zaczynasz już myśleć nad letnimi wyjazdami wakacyjnymi, to zdecydowanie powinieneś rozważyć wyjazd nad polskie morze, czyli nad Morze Bałtyckie. Są to naprawdę piękne i godne odwiedzenia tereny, szczególnie w okresie letnim. Są to na tyle popularne wśród turystów okolice, że rezerwację miejsc na lato należy rozpocząć już o wiele wcześniej, żeby zająć lepsze wolne miejsca. Słynnych miejscowości letniskowych nad morzem jest kilka, a jedną z nich jest malownicze i spokojne Władysławowo, które jest doskonałą miejscowością wypadową, jeżeli chodzi o polowanie na uroki polskiego morza

WŁADYSŁAWOWO ZAPRASZA Szukasz odpowiedniej miejscowości na przyszłoroczny letni wypad nad morze? Nie możesz się doczekać aż pojedziesz wreszcie nad Bałtyk i wylądujesz na plaży i będziesz się tam przyjemnie smażyć? Nie wiesz, którą z wielu miejscowości nadmorskich wybrać na swoją bazę noclegową i wypadową na przyszłe wakacje? Najlepiej jest wybrać miejscowość położoną blisko morza, posiadającą tanie domki noclegowe oraz taką, z której wszędzie jest chociażby relatywnie blisko.

Władysławowo jest niesamowicie popularną miejscowością, jeżeli chodzi o wypoczynek letni. Dla wielu dzisiejszych dorosłych było to miejsce, z którym wiąże się wiele wspomnień z lat młodzieńczych i dziecięcych. Jeżeli kochasz przebywać nad morzem bałtyckim, to słynny „Władek” jest idealnym miejscem dla ciebie. Dlaczego? Ponieważ jest to idealna baza wypadowa do wielu innych słynnych polskich nadmorskich miejscowości, a z racji tego, że jest to miejscowość mniejsza i nieco mniej rozchwytywana niż na przykład Gdynia czy Sopot, łatwiej jest w niej dostać miejsce noclegowe i jest ono tańsze.

Władysławowo domki

 

Wybierasz się do Władysławowa z dziećmi

Wybierasz się do Władysławowa z dziećmi – sprawdź jak wiele atrakcji czeka na Twoje „skarby” w tej popularnej nadmorskiej miejscowości.

Ocean Park Władysławowo

Nad polskim morzem powstała atrakcja niezwykła w skali całej Polski. Ocean Park we Władysławowie to park tematyczny związany z podwodnym życiem. Obiekt powstał z myślą o rodzinach i dzieciach, ale czegoś ciekawego może dowiedzieć się tutaj każdy.

Tutaj można wybrać się na jedyny w swoim rodzaju spacer po dnie oceanu, zobaczyć dokładnie odwzorowane morskie ssaki i ryby i poznać ich życie. Największą atrakcją są tu z pewnością modele przedstawiające żółwie, rekiny, delfiny czy orki, a na szczególną zasługuje olbrzymi wieloryb w skali 1:1. Wielu z nas zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy, jak wielkie są to zwierzęta i jak tak naprawdę wyglądają ich zwyczaje. A kiedy nie mamy na ten temat wiedzy, możemy im szkodzić. Dlatego specjalnie przygotowane wycieczki z przewodnikiem po Ocean Park pozwolą zgłębić ich naturę i nauczą dzieci, jak ważne jest dbanie o morskie środowisko. Nacisk kładzie się raczej na ciekawostki, które mogą maluchy zaciekawić, a nie na nudne muzealne wykłady. To świetne miejsce na rodzinną wyprawę albo wycieczkę szkolną. Zwłaszcza że znajduje się tu też duży plac zabaw z huśtawkami, trampolinami i zamkami, które dzieci uwielbiają, a oprócz tego ścianki wspinaczkowe czy kącik gier, znajdzie się też coś dla rodziców. Można tu kupić pamiątki i skorzystać z baru. To idealne połączenie edukacji z zabawą.

Najważniejszą atrakcją lata jest największa piaskownica na Świecie – czyli PLAŻA – to tam poza łopatką i wiaderkiem nie wiele więcej potrzeba do szczęścia, oczywiście gdy pogoda nad morzem dopisuje. Plaże we Władysławowie są jednymi z najszerszych na Bałtyku – z dzieciakami polecamy te troszkę mniej popularne, na początku Półwyspu (wejście Chałupy 1 lub nawet kolejne, wówczas macie gwarancję komfortu plażowania). Zamki z piasku, puszczanie latawca no i wodne kąpiele – to atrakcje, na które czekają nie tylko dzieci, ale również rodzice! Jednak plaża to nie wszystko – we Władysławowie znajdziecie całkiem sporo atrakcji dla dzieciaków. Kiedy pogoda nie będzie najlepsza można skorzystać z basenu, położonego zaledwie kilkadziesiąt metrów od morza. Co ważne – jest tam bardzo czysto, a i rozrywek całkiem sporo: poza dużym (25m x 16m) basenem znajdziecie też mniejszy- idealny do zabaw z dziećmi (z cieplejszą wodą). Jest też jacuzzi, gejzery i parasole wodne, a nawet zjeżdżalnia o długości 70 m.

Warto odwiedzić:

Morze Klocków – wystawa budowli z klocków Lego

Najmłodsi, ale również ich rodzice docenią warunki przygotowane w parku linowym Tarzan Park we Władysławowie, na przeciwko Ośrodka Przygotowań Olimpijskich – czekają tam na Was urozmaicone trasy i profesjonalna obsługa.

Warto wybrać się do największego rybackiego portu w Polsce, zobaczyć prawdziwe kutry rybackie, a nawet przepłynąć się na jednym z nich lub na statku pirackim. Coraz popularniejsze są również rejsy szybkimi łodziami wyposażonymi w kilkaset koni mechanicznych silniki – to jednak atrakcja dla starszych dzieci. Będąc we „Władku” warto odwiedzić taras widokowy znajdujący się w Ratuszu (górny taras to 63 m n.p.m) – pięknie widać z niego Półwysep Helski (choć chyba jeszcze lepszy widok jest z koła „Diabelski Młyn” znajdującego się tuż obok). W okolicy Ratusza znajdziecie również Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub „MERK” (wejście bezpłatne). Na przeciwko znajduje się miejska scena, na której odbywają się koncerty i przedstawienia. Od 2015 r. dostępny jest też namiot kinowy „Multikino”, w którym nie brakuje seansów dla dzieci. Tuż obok Ratusza czyli popularnego „Domu Rybaka” znajdziecie Lunapark Sowiński z całkiem sporą kolejką górską i wieloma karuzelami i innymi atrakcjami.

Wybierając się na wakacje z dzieckiem, warto zadbać o miejsce przyjazne rodzinie, a najlepiej takie, które ma w swojej ofercie atrakcje na niepogodę, lub wręcz przeciwnie, na zbyt duże upały. We Władysławowie działa sala zabaw dla dzieci „Port Dzieci” o powierzchni ponad 140 m2 – znajdziecie ją w Pensjonacie Wojciech (wyłącznie dla gości Pensjonatu!). Z roku na rok coraz popularniejszy staje się również Ocean Park Władysławowo – w pełnej okazałości był dostępny dopiero od lipca, kiedy to uroczyście do Ocean Parku przybył 34 metrowy Wieloryb. Wybierając się tam ze swoimi pociechami zaplanujcie sobie parę godzin – dzieciaki nie chcą schodzić z wielkiego placu zabaw, który jest wliczony w cenę biletu. Samych placów zabaw (bezpłatnych na świeżym powietrzu) we Władysławowie też jest sporo, jednak te najciekawsze z najnowszym sprzętem znajdziecie na ul. Morskiej czyli przy skwerze Gen. Hallera i na właśnie budowanym skwerze rekreacyjnym nad Zatoką.

Zobaczcie najciekawsze place zabaw dla dzieci we Władku:

https://www.domkiletniskowe-wladyslawowo.pl/

Latem Władysławowo jest pełne atrakcji – jak w każdej miejscowości nadmorskiej, jednak już wkrótce w naszym portalu przewodnik po „niszowych”, mniej popularnych i bardzo tanich atrakcjach dla dzieci i nie tylko we Władysławowie i okolicach: